Farby na hodváb – zažehľovacie

Sú rôzne druhy farieb na hodváb. Aj rôzne značky. Vyskúšala som mnohé a vybrala som si tie, ktoré Vám predstavujem. V tomto článku sú základné informácie o zažehľovacích farbách na hodváb Dye-Na-Flow značky Jacquard. Oproti iným značkám sú farby žiarivejšie a sýtejšie. Jemné odtiene takmer neobsahujú. Preto je pastelový odtieň farby treba vytvoriť zmiešaním s bielou.

Farba na hodváb Dye-Na-Flow farbí všetky chemicky neupravené tkaniny, je tekutá a jej odtiene sa dajú miešať. Je to predovšetkým farba na hodváb, do ktorého sa veľmi dobre vpíja a spojuje s vláknom. Nespôsobuje tuhnutie látky a nevypiera sa. Fixuje sa jednoducho zažehlením. Najčastejšie sa používa priamo na maľbu, na soľné efekty, sprejovanie, na maľbu s akvarelovým základom, na tlač hubkou, na voskovú batiku, na striekanú a viazanú batiku.

Návod na použitie a fixáciu

Kontúrovacia technika – nakreslite motív na akúkoľvek látku pomocou kontúry. Jemne tkaná bavlna, hodváb a polyester sú najvhodnejšie pre farbenie pomocou kontúry, ale je možné maľovať aj úplety. Skontrolujte obe strany látky, aby ste mali istotu, že kontúra prenikla skrz látku. Potom naneste farbu. Fixujeme prežehlením z rubu 3 minúty teplotou vhodnou pre danú látku.

Experimentujte

Naneste farbu na suchú alebo mokrú látku, aby ste dosiahli rôzne akvarelové efekty. Vykreslite detaily pomocou alkoholu, alebo fixiek na textil. Nanášajte farbu pomocou hubky, alebo spreja. Môžete použiť aj na batikovanie.

                             Farby sa dajú objednať aj s objemom 237 ml.

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre