Color Magnet na hodvábe

Color Magnet priťahuje farbu na miesta, na ktorých sa na látke nachádza. Keď som o ňom prvý krát počula, predstavovala som si ho ako záhadný prášok. Je to jemný gélik. Sú dva balenia – fixa a 470 ml dóza. Návod hovorí, že po natretí na látku má 24 hodín schnúť a potom môžeme látku zafarbiť obvyklým spôsobom. V tomto článku popíšem postup, ako to šlo na hodvábe.

Na pokus som vybrala stuhu z hodvábu Habotai 8. Pred farbením je hodváb treba vyprať. Pred kreslením Color Magnetovou fixou aj vyžehliť.

Vypratý a vyžehlený hodváb som si vypodložila papierom a prenášala som na hodvábnu stuhu listový vzor.
Pozrite si video.

 

Po 24 hodinách som hodvábnu stuhu zafarbalila práškovou farbou Acid Dyes. Celý postup s podrobnosťami a videá s farbením a žehlením mokrého hodvábu nájdete v online workshope.

 

Online workshope LISTY bežal  od 21. do 28. októbra 2018.
Jeho záznam si môžete zaobstarať TU »

Majte sa krásne a majte čas na to, čo Vás baví,
Ivanka

Ivana Gemzická
Autorka ebooku "Ako ľahko vytvoriť a úspešne používať Kreatívny diár">> a on-line kurzov "Paličkovanie ON-LINE">>, on-line kurzu maľovania na hodváb pre začiatočníkov "Hodváb ON-LINE">> a kurzu recyklovania prírodných materiálov s tužidlom Powertex "Recyklovanie ON-LINE">> Vďaka mojim skúsenostiam s farbami, kreatívnymi materiálmi a technikami viem inšpirovať ľudí k objaveniu vlastnej tvorivosti, nových foriem hobby a relaxu. Môj príbeh si prečítate tu >>
Komentáre